LOADING ...

مهمترین نکات برای چربی سوزی، بدون ریزش عضله

چربی در بدن یکی از مهمترین عناصر لازم برای حفظ عملکردهای اساسی و ضروری بدن است. اما وجود درصد بالای چربی در بدن علاوه بر بروز بیماری های مختلف، زیبایی بدن را هم به چالش می کشد. خصوصا اگر ورزشکار باشید، باید مقدار مشخصی چربی در بدنتان وجود داشته باشد. اگر شما هم جز ورزشکارانی هستید که بدنبال راهی برای چربی سوزی بدون اینکه عضله از دست بدهید، می گردید در ادامه با تیم میری همراه باشید.

توصیه هایی برای چربی سوزی با حفظ عضلات بدن

عضلات شما ارزشمندترین دارایی بدن شماست، خصوصا اگر ورزشکار باشید، چرا که عملکرد شما وابسته به این عضلات است و در سلامتی بدن شما نقش موثری دارند. در ادامه به بررسی روش هایی می پردازیم که با انجام آنها علاوه بر چربی سوزی، عضلاتتان را هم از دست نمی دهید.

تمرینات چربی سوزی

1-خارج از فصل مسابقات چربی سوزی کنید

حتما دیده اید که افراد بسیاری در حین نزدیک شدن به دوره مسابقات با تمریناتی سخت و نفس گیر تلاش می کنند تا چربی های اضافه بدنشان را آب کنند. اما کاهش چربی بدن و هماهنگ شدن با حداکثیر آمادگی جسمانی بسیار دشوار است و علاوه بر این در حین چربی سوزی باید کالری کمتری هم استفاده کنید.
لذا اگر برای چربی سوزی و در زمانی نزدیک به مسابقات به فعالیت های شدید جسمانی بپردازید به احتمال بالایی عضلاتتان هم دچار ریزش می شود. بهترین راه برای از بین بردن چربی کاهش وزن در خارج از فصل مسابقات است و حالت ایده آل 0.5 کیلوگرم در هفته است. با رعایت چنین برنامه ای احتمال از دست دادن عضلات به حداقل می رسد.

چربی سوزی بدون از دست رفتن عضله

2- رژیم های غذایی ناگهانی نگیرید

اگر برای چربی سوزی و کاهش وزن به گرفتن رژیم های ناگهانی بپردازید و به صورت افراطی کالری بدنتان را کاهش دهید، بدن شما بعد از تمرین مواد مغذی لازم برای ریکاوری را ندارد و به بدنتان آسیب های بسیاری وارد می شود. آخرین دستورالعمل‌ های تغذیه ورزشی نیز در مورد خوردن غذاهای کم‌کالری است و رسیدن به میزان خطرناک و بسیار پایین چربی بدن می‌ باشد. به این دلیل است که هر دو عامل می‌ توانند عملکرد تولیدمثل را مختل کرده و سلامت استخوان ها را کاهش دهند.
کمترین حد ممکن مصرف فیبر برای مردان 5 درصد و برای زنان 12 درصد است اما استفاده از چنین مقادیری برای همه افراد مناسب نیست. اگر قصد دارید رژیم غذایی خاصی را دنبال کنید حتما با یک متخصص تغذیه مشورت کنید. برای اینکه چربی سوزی در بدنتان به بهترین نحو ممکن انجام شود بهتر است بین 300 تا 500 کالری کمتر در روز مصرف مواد غذایی داشته باشید.

3-قند کمتر، فیبر بیشتر

هرچه رژیم غذایی شما دارای کربو هیدرات کمتری باشد فرایند چربی سوزی سریعتر اتفاق می افتد. بطور کلی وجود کربوهیدرات کمتر فرایند عضله سوزی را موثر تر می کند. با این‌ حال، محدود کردن کربوهیدرات بیش‌ از حد، به‌ طور چشمگیری برای ورزشکاران همیشه بهترین نیست. این به این دلیل است که می‌ تواند بر عملکرد تمرینی و ورزشی تأثیر منفی داشته باشد.

تمرینات چربی سوزی در بدنسازی

هدف از کم کردن مصرف قند استفاده بیشتر بدن از چربی هاست اما نباید مصرف قند را به صورت کامل کم کرد و یا از بین برد. همین که قندهای مصنوعی که به مواد غذایی اضافه می شود را حذف کنید به بهترین راه ممکن مصرف کربوهیدرات ها را از بین برده اید. همچنین توصیه می کنیم از مصرف انواع آب‌ نبات، دکتستین، مالتو دکسترین، مالت جو، کارامل، کنسانتره آب‌ میوه، کریستال‌ های آب‌ میوه و هر نوع شربت با قندهای مصنوعی اجتناب کنید و به جای آنها سبزیجات را در برنامه تان جایگزین کنید.

4-پروتئین بیشتری مصرف کنید

برخلاف تصور مصرف پروتئین کمک به چربی سوزی بدن شما می کند. رژیم های غذایی که دارای پروتیئن بالایی هستند برای فرد احساس سیری ایجاد کرده و باعث می شود کالری بیشتری از دست بدهید. رژیم های غذایی که حاوی پروتئین بالایی هستند در عین جلوگیری از کاهش عضلات چربی سوزی بدن را به طرز قابل توجهی افزایش می دهند.
حتی مطالعات پزشکی نشان می‌ دهد که خوردن دو تا سه برابر از حد مشخص شده پروتئین در روز می‌ تواند به ورزشکاران کمک کند تا عضلات بیشتری را حفظ کنند و چربی بیشتری از دست بدهند. لذا بهتر است روزانه بین 0.8 تا 1.2 گرم پروتئین به ازای هر کیلوگرم از وزن تان در روز دریافت کنید.

راه های کاهش چربی بدون از دست رفتن عضله

5-انرژی بدن را بعد از هر تمرین به خوبی تامین کنید

خوردن غذاهای مناسب پس از تمرین یا رقابت، برای ورزشکاران بسیار مهم است؛ به‌خصوص هنگام تلاش برای چربی سوزی بدون عضله سوزی شما! سوخت‌گیری مناسب برای روزهایی با دو جلسه تمرینی یا زمانی که کمتر از هشت ساعت زمان خالی برای تایم بعدی تمرین وجود دارد.
ریکاوری بین تمرینات و رویدادها بسیار مهم است. ورزشکاران بعد از رژیم‌ های غذایی محدود شده باید مصرف 0.7 – 0.7 گرم کربوهیدرات به ازای هر 1 تا 1.5 کیلوگرم وزن بدن در اسرع وقت پس از تمرین مصرف کنند. اضافه کردن 20-25 گرم پروتئین می‌ تواند به‌سرعت پروتئین‌ سازی بهبود بخشید و تولید پروتئین را در عضلات شما تقویت کند.

تاثیر تغذیه در چربی سوزی

6-برای چربی سوزی تمرینات قدرتی انجام دهید

افرادی که قصد کاهش وزن دارند اغلب در معرض خطر کاهش عضله علاوه بر چربی هستند. این موضوع ورزشکاران را هم تحت پوشش قرار می‌ دهد و ورزشکاران از این قضیه مثتثنی نیستند. تحقیقات نشان می‌ دهد که هر دو عامل یعنی تمرینات قدرتی و مصرف پروتئین به خوبی سنتز پروتئین عضله را افزایش می‌ دهد.
البته اضافه کردن هرگونه تمرین اضافی به برنامه خود با مربی و متخصص خود صحبت کنید. این امر احتمال رویارویی با آسیب جدی و مشکلات دیگر را کاهش می‌ دهد. تمرینات مقاومتی می‌ توانند در جلوگیری از کاهش عضلات در طی یک دوره کاهش وزن کمک کنند. در بین این توصیه ها حتما به مصرف مایعات و آب کافی نیز توجه داشته باشید. نوشیدن مایعات بدون قند و با نمک اندک کمک به چربی سوزی شما می کند.

Share

مطالب مرتبط

لوازم ورزشی مرتبط ( تمرین در منزل )

در صورت تمایل جهت خرید وسایل ورزشی از این سایت می توانید با پرداخت 395.000 تومان به شماره کارت ...

مشاهده بیشتر

مکمل ها

4 برای تهیه مکمل مورد نیاز خود به آیدی تلگرام TEAMMIRICANADA سفارش خود را ارسال کنید. نکته :برای ورزشکاران ...

مشاهده بیشتر

  هزینه خرید در ایران ۵۰ هزار تومان از طریق کارت به کارت ‌‌‏‌‌‎شماره کارت 5022291078962550 ‌‌‏‌‌‎بانک پاسارگاد به ...

مشاهده بیشتر

نظرات

5 (100%) 1 vote

خانه بلاگ مهمترین نکات برای چربی سوزی، بدون ریزش عضله
SLIDE UP

این وبسایت دمو می باشد . در صورت مشاهده هرگونه ایراد لطفا از طریق support@teammiri.ir به ما اطلاع دهید. رد کردن