LOADING ...

تمرین حرفه ای بدنسازی برای لاغری

داشتن برنامه بدنسازی برای لاغری مناسب که واقعا موثر باشد می تواند در سریع ترین زمان ممکن شما را به نتیجه مطلوب برساند. ممکن است شما هم رژیم های لاغری سختی را رعایت کنید اما باز هم به اندامی لاغر دست نیابید. دلیلش این است که برای این کار باید یک برنامه بدنسازی برای لاغری و چربی سوزی مناسب و حرفه ای را هم انجام دهند تا به نتیجه مطلوب برسند. در ادامه با معرفی تمرین حرفه ای بدنسازی برای لاغری با تیم میری همراه باشید.

بهترین تمرین های بدنسازی برای لاغری چیست؟

احتمالا تصمیم گرفته اید که چربی هایتان را از بین ببرید! همچنین به احتمال زیاد نمی دانید که چربی های بدن را نمی توان از بین برد و این یک غلط مصطلح است که رواج پیدا کرده است. سلول های چربی را نمی توان از بین برد. زمانی که شما چربی های انباشته شده را در اندام خود مشاهده می کنید، در واقع سلول های چربی شما حجیم شده اند و بر تعداد آن ها افزوده نشده است. در نتیجه تنها کاری که باید بکنید، کوچک کردن اندازه این سلول های چربی توسط کاهش مصرف و سوزاندن کالری است.

بدنسازی دارای دوجزء با اهمیت مشابه است. تمرین و رژیم غذایی. ممکن است بعد از مدتی از ورزش متوجه شوید که تمرینات آن طور که پیش بینی می شد باعث کاهش وزن شما نشده است. تغذیه سالم و برنامه غذایی درست عامل مهمی است که هنگام کاهش وزن حتما باید مورد توجه قرار بگیرد. بدون برنامه غذایی درست به هیچکدام از اهداف بدنسازی مانند: افزایش وزن، کاهش وزن، عضله سازی و یا چربی سوزی دست نخواهید یافت.

سه دسته تمرین اول : ( سینه، پشت، عضلات شکمی (abs) )

حرکت شنا ( در ابتدا رو به دیوار و سپس روی زمین) – سه ست و هر ست 10 تا 12 بار تکرار بدون استراحت

حرکت اره ای با دمبل – 3 ست، هر ست 12 بار تکرار بدون استراحت

کرانچ – 3ست هر ست 25 تا 40 بار تکرار یک دقیقه استراحت

سه ست تمرین دوم : ( باسن، سه سر بازو، دلتا)

حرکت بلند کردن جفت دمبل به صورت عمودی 3 ست، هر ست 10 تا 12 بار تکرار بدون استراحت

Dumbbell Curls 3 ست، هر ست 10 تا 12 بار تکرار بدون استراحت

حرکت پشت بازو 3 ست، هر ست 10 تا 12 بار تکرار یک دقیقه استراحت

سه ست تمرین سوم :(ران، عضلات پشت پا، ساق پا)

اسکات 3 ست، هر ست 10 تا 12 بار تکرار بدون استراحت

ددلیفت پا باز سه ست، هر ست 10 تا  تا 12 بار تکرار بدون استراحت

حرکت ساق پا ایستاده هالتر با دستگاه 3 ست، هر ست 10 تا 12 بار تکرار یک دقیقه استراحت

بعد ازاینکه حرکات تمرین اول را به صورت کامل انجام دادید حرکت تمرین دوم را انجام دهید و بعد از تکمیل این سته حرکت به سراغ دسته تمرینات سوم بروید. همچنین در حین انجام این تمارین به منظور نتیجه گرفتن زمانی را به استراحت اختصاص دهید. عضلات در زمانی که آن ها را به کار گرفته اید ساخته نمی شوند؛ در واقع وقتی تمرین قدرتی انجام می دهید فیبر عضلات را می شکنید.

به همین دلیل است که استراحت و ریکاوری مهم است چون عضلات شانس احیای خود را پیدا می کنند. در طول هفته خودتان را با تمرین کشته اید و حالا زمان این است که استراحت کنید و آماده شوید هفته ی آینده دوباره تمرینات را از سر بگیرید. برای تغیر در برنامه می توانید حرکات اینتروال دویدن و یا حرکات آرام تر مانند غلطک اسفنجی را به برنامه بدنسازی لاغری خود اضافه کنید. تمرینات هوازی فشرده مانند دویدن تأثیر کالری سوزی بسیار زیادی دارند.

برای کاهش وزن به انجام تمارین ایروبیک بپردازید

برنامه بدنسازی کاهش وزن انواع مختلفی دارد که شامل دوچرخه، رقص ایروبیک، شنا، پیاده روی، و استپ می شود. انتخاب یکی از این ورزش ها بستگی به وضعیت جسمی، سابقه سلامتی، علایق و اهداف شما دارد. اکثر متخصصین عقیده دارند که برای گرفتن نتیجه بیشتر، بهتر است دو نوع از این ورزش ها را در برنامه بدنسازی انتخاب کرده و به طور متناوب انجام دهید.

ورزش های ایروبیک به طور کلی به دو دسته تقسیم می شوند، پر فشار و کم فشار. بهتر است که نوع پر فشار این ورزش ها (که فشار بسیار بیشتری بر بدن وارد می کند و آسیب بیشتری می رساند) را با نوع کم فشار آن، (مثل شنا و پیاده روی) به طور متناوب در برنامه بدنسازی خود انجام دهید. اینکار باعث می شود احتمال آسیبدیدگی و فشار بیش از حد بر روی یک عضله خاص کمتر شود.

انجام ۳ تا ۴ روز در هفته به مدت ۲۰ دقیقه ورزش های ایروبیک در برنامه بدنسازی به نظر مناسب میرسد. اگر قصد کم کردن وزن یا وضعیت جسمانی خوبی دارید، می توانید طول مدت آن را افزایش دهید. ۵ تا ۶ بار در هفته به مدت ۴۰ تا ۶۰ دقیقه در اینصورت عالی است.

در پایان به این نکته اشاره می کنیم که ما در مجموعه تیم میری با بهره گیری از مربیان باسابقه و حرفه ای و در کنار آن تجهیزات مناسب که کار را برای شما راحت تر می کند و رسیدن به اهداف و آرزوهای شما که داشتن بدنی خوش فرم است را راحت کرده ایم. در صورتیکه در تنظیم برنامه بدنسازی برای لاغری مشکل دارید می توانید با ما در تماس باشید.

Share

مطالب مرتبط

لوازم ورزشی مرتبط ( تمرین در منزل )

در صورت تمایل جهت خرید وسایل ورزشی از این سایت می توانید با پرداخت 395.000 تومان به شماره کارت ...

مشاهده بیشتر

مکمل ها

4 برای تهیه مکمل مورد نیاز خود به آیدی تلگرام TEAMMIRICANADA سفارش خود را ارسال کنید. نکته :برای ورزشکاران ...

مشاهده بیشتر

  هزینه خرید در ایران ۵۰ هزار تومان از طریق کارت به کارت ‌‌‏‌‌‎شماره کارت 5022291078962550 ‌‌‏‌‌‎بانک پاسارگاد به ...

مشاهده بیشتر

نظرات

5 (100%) 1 vote

خانه بلاگ تمرین حرفه ای بدنسازی برای لاغری
SLIDE UP

این وبسایت دمو می باشد . در صورت مشاهده هرگونه ایراد لطفا از طریق support@teammiri.ir به ما اطلاع دهید. رد کردن